Sıkça Sorulan Sorular

Adakim Sıkça Sorulan Sorular

Fırçaların uzun ömürlü olması nasıl sağlanır?
Mekanın boyanması birkaç farklı boyutta fırça gerektirebilir. Kaliteli fırça, boyama işleminin sonuçları için önemlidir. Kıl uçlarının aynı seviyede, yumuşak ve esnek olmasına dikkat edilmelidir. Yeni fırçalar kullanılmadan önce deterjanlı su ile yıkanıp dökülmeye meyilli kılların dökülmesi sağlanmalıdır. Boyama işleminden sonra kullandığınız boyanın çözücüsü ile fırça temizlenmeli ve ardından deterjanlı su ile yıkanıp kurulanmalıdır. Fırça, bir kağıda sarılarak tekrar kullanım için saklanabilir.
Islak hacimlerde seramik nasıl döşenir?
Islak hacimler, yapılarda su ile temasın yoğun olduğu bölgelerdir. Islak hacimlerin yüzey kaplamaları çoğunlukla seramik ile yapılır. Seramiklerin kaplanmasından önce mutlaka doğru bir şekilde su yalıtımı yapılmalı, daha sonra seramik kaplamasına geçmelidir.
Boyalar hangi koşullarda saklanmalıdır?
Eğer boya daha önce kullanılmışsa ambalajı sıkıca kapatılmış vaziyette muhafaza edilmelidir. Ambalajı hiç açılmamış boyalar ise oda sıcaklığında, rutubetsiz bir ortamda ve yere temas etmeyecek şekilde depolanmalıdır. Soğuktan donan boyalar kimyasal yapısı bozulduğu için kullanılamaz hale gelir. Yüksek sıcaklık da boyanın yapısına zarar verip ürünü bozar.
Duvarıma uygun boyayı nasıl seçebilirim?
Duvara uygun renkteki boyayı seçmek için öncelikle küçük bir alana uygulama yapılmalıdır. Burada mekana ve kullanılacak mobilyalara uygunluğu gözlenmelidir. Boyanın rengi ışık altında farklı gözükeceğinden odada bu ortam sağlanarak gözlem yapılmalıdır. Duvardaki renkler güneş ışığı ve elektrik ışığı altında farklı renklerde görülür. Boya seçimi yapılırken bu durum da göz önüne alınmalıdır.
Uygulama aletlerini tekrar kullanabilmek için ne yapmalıyız?
Su bazlı boyalar için kullandığımız aletleri su ile temizleyerek, Solvent bazlı boyalar için solvent ile temizleyerek doğal olarak kurumasını sağlamalıyız. Eğer herhangi bir ısıtıcı ile bu işlemleri yaparsak, aletleri kullanma şansımız kalmayacaktır.
Sayfayı Paylaş:

Bünyemizdeki Markalar

Lewada
ADAKİM
ADABOYA
ADAPAK

Hızlı İletişim Formu

Adakim hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.